Haberler

ÇETİN EMEÇ ÖZEL ÖDÜLÜ VE ANMA TÖRENİ

Galatasaray Eğitim Vakfı ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, 20 yıl önce suikasta kurban giden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç'i anma töreni düzenledi.

Açılış konuşmasını Uğur Dündar’ın yaptığı tören, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleşti. Törende, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve Genel Koordinatör Erdoğan Karakoyunlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç ve Çetin Emeç’in çocukları Mehmet Emeç, Mehveş Emeç Birol ve torunu Selin Birol konuşma yaptılar.

Arena ekibinin hazırladığı Çetin Emeç’in hayatı ve dünya görüşünün anlatıldığı filmde, Çetin Emeç’in çalışma arkadaşlarının, yakın dostlarının röportajları olduğu gözlendi.

Tören, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri kapsamında bu yıl ilk kez verilen, “Çetin Emeç Özel Ödülü”ne layık görülen gazeteci Abdurrahman Şimşek’e Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç ve Çetin Emeç'in eşi Bilge Emeç tarafından ödül verilmesi ve ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.Galatasaray Topluluğu