Haberler

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ RESTORASYONU İÇİN BAĞIŞ GECESİ DÜZENLENDİ

Galatasaray Üniversitesi tarihi binasının restorasyonuna destek vermek amacıyla Fransız Sarayı’nda 9 Mayıs Perşembe günü düzenlenen özel geceye, Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkan’ı İnanç Kıraç ev sahipliği yaptı.

Galatasaray Üniversitesi’nde 22 Ocak tarihinde meydana gelen yangın sonucunda zarar gören tarihi binanın restorasyonu için 9 Mayıs 2013 tarihinde Fransız Sarayı’nda görkemli bir organizasyon gerçekleşti. Geceye ev sahibi Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili’nin ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç’ın yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Spor Kulübü futbol takımı teknik direktörü Fatih Terim, Galatasaraylı kuruluş başkanları, Galatasaray ve eğitime gönül veren yüzirmi davetli katıldı.

Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, yaptığı konuşmada “Değerli Galatasaray camiasını bu gece burada ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Türkiye ve Fransa ilişkilerinde adeta köprü oldu ve bugüne kadar ilişkilerin gelişmesine katkıda bulundu. Düzenlenen bu geceye ev sahipliği yaparak Galatasaray Üniversitesinin restorasyonunu amaçlayanların bir araya geldiği bu projeye destek verdiğimizi bir kez daha vurgulamak istedik.” diyerek sözlerini sürdüren Bili, “Tüm Galatasaraylıları futbol kulübünün başarılarından dolayı tebrik etmek istiyorum. Yaşasın Galatasaray.”sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç konuşmasında “Galatasaray Üniversitesi tarihi binasının büyük bir yangınla yok olduğu 22 Ocak gecesi ben ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal oradaydık. Göz yaşlarımı tutamadığım yangın gecesinin ertesi sabahı Galatasaray Eğitim Vakfı ve Galatasaray Spor Kulübü olarak üniversitemizi yeniden restorasyon projesine karar verdik ve bugünlerdeyiz. Bu proje için bir araya geldiğimiz bu geceyle beraber restorasyon için gereken bütçenin 4.5 Milyon TL’lik kısmı toplandı. Ayrıca Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından yapılan 10 Milyon TL’lik bağış ile birlikte toplam bütçemiz 14.5 Milyon TL’ye ulaştı. Projenin tamamlanması için yıl sonuna kadar toplanması gereken bütçe ise 20 Milyon TL. Restorasyon çalışmaları 10 gün sonra başlayacak.. Galatasaray, lisesi, taraftarları ve kulübüyle bir bütün. Ne mutlu Galatasaraylıyım diyene.” dedi.

Düzenlenen gecede, Galatasaray Spor Kulübü futbolcularının imzasını taşıyan iki forma, ve imzalı top için 300 Bin TL, geceye katılım bağışlarından 200 Bin TL olmak üzere, toplanan 500 bin TL bağış, zarar gören Galatasaray Üniversitesi tarihi binasının restorasyonu için oluşturulan fona aktarılacaktır.

Gecenin gerçekleştirilmesinde; öncelikle bu mekanın kullanımını sağlayan Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili olmak üzere, Sayın İnan Kıraç'a, Ünal Aysal'a, Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'ne, Galatasaraylılar Derneği'ne, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği'ne ve kusursuz organizasyonu hazırlayan İmaj Halkla İlişkiler çalışanlarına teşekkür ederiz.Galatasaray Topluluğu