Haberler

532. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI

Galatasaray Lisesi'nin 532. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları ve 1963 yılı mezunlarının Madalya ve Berat Töreni, 1 Aralık 2013 Pazar günü gerçekleşti. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın 32. Kuruluş Yıldönümü’ne denk gelen kutlamada, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp ve 1963 yılı mezunlarını temsilen Prof. Dr. Tolga Yarman birer konuşma yaptılar.

Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan program, konuşmaların ardından 50. yıl mezunlarının Madalya ve Berat Töreni ile devam etti. Program, Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nin sahiplerine verilmesiyle son buldu.

Atatürk’ün Galatasaray Lisesi’ni ilk ziyaret ettiği 2 Aralık 1930 tarihi anısına, Aralık ayının ilk Pazar günü düzenlenen Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları’nda, Galatasaraylılar her sene olduğu gibi geleneksel Galatasaray Pilavı yiyerek özlem giderdi.

Aynı akşam, Galatasaray Lisesi'nin 532'uncu kuruluş yıldönümü ve 1963 yılı mezunları madalya ve berat töreni münasebetiyle Suna, İpek ve İnan Kıraç tarafından verilen kutlama yemeğinde, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Fransa Büyükelçisi Laurent Bili ve 1963 mezunları adına Cengiz Nayır, birer konuşma yaptılar. Ahu Ajda Giray ve Atilla Demircioğlu' nun sahne aldığı gece, 1963 mezunlarının pasta kesme seremonisi ile sona erdi.Gençlerin yetişmesine önem veriniz; çünkü bu yolda en küçük ihmal, ülkenin yapısını ve geleceğini yok eder.

Aristoteles